Dzień Patrona

Magdalena Tyszer

Powrót do aktualności

W piątek 5 października 2018 roku, w 79. rocznicę rozstrzelania Obrońców Poczty Polskiej, grono uczniów Technikum Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej powiększyło się o kolejny - 68 - rocznik.  Tego dnia uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie i zostali przyjęci w poczet społeczności szkolnej. Krótki montaż słowo-muzyczny opowiadający o wydarzeniach z września 1939 roku przygotowali uczniowie klas II pod opieką p. Aleksandry Krefty. W uroczystości udział wziął również przyjaciel szkoły, prezes Fundacji Rozwoju ZSŁ p. Bogdan Radys. W dowód pamięci i szacunku uczniowie oddali hołd bohaterskim pocztowcom i złożyli pod pomnikiem symboliczne kwiaty i znicze.
Zgodnie z tradycją  szkoły, przez cały poprzedzający ślubowanie miesiąc, uczniowie klas pierwszych poznawali losy bohaterskich obrońców Poczty i wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Patronie. Finał konkursu odbył się właśnie 5 października.  Laureatami tegorocznej edycji konkursu przygotowanego przez p. Elżbietę Michalską zostali:
I miejsce  - Wiktor Firasiewicz klasa I h
II miejsce  - Kacper Błaszkiewicz kl. 1 f
III miejsce -  Bartosz Ignaciuk kl I d
Uroczystości upamiętniające tragiczne wydarzenia 1939 roku odbyły się także pod pomnikiem Obrońców Poczty na Cmentarzu Bohaterów "Zaspa" w Gdańsku. Wzięli w nich udział uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami, składając w imieniu wszystkich szkół kwiaty i zapalając znicze.

(red. Aleksandra Marcinko)


fot. Tomasz Kubiak kl. 3e

Galeria