KONKURSY Z PRZEDMIOTÓW ŚCISŁYCH
Ogólnopolski Konkurs Fizyczny „EUREKA” (opiekun p. M. Birnbach) – wzięło udział 12 uczniów, uzyskali 3 wyróżnienia, w tym 1 dyplom za bardzo dobre wyniki
VIII Powiatowy Konkurs „Matematyka, Fizyka i Informatyka w Technice” – wzięło udział 2 uczniów, do drugiego etapu przeszedł Amadeusz Bistram z 4a
Maks Matematyczny (opiekunka p. A. Borowiak) - Szymon Kuśpiet z 3e uzyskał wyróżnienie
XXXVII Ogólnopolski Sejmik Matematyków (opiekunka p. A. Borowiak) – wzięli udział Marcel Krużycki 3e i Mateusz Czecholiński 2e
Konkurs Matematyczny Kangur (opiekunka p. E. Kurek) – wzięło udział 40 uczniów
Pomorska Liga Zadaniowa – Zdolni z Pomorza – wzięło udział 38 uczniów
Pomorska Liga Zadaniowa „Zdolni z Pomorza” z fizyki – wzięło udział 2 uczniów
Pomorska Liga Zadaniowa (kompetencje społeczne) (opiekunka p. A. Mizera) – wzięło udział 4 uczniów, Kamil Trynka 1eSP został zakwalifikowany do II etapu
KONKURSY Z PRZEDMIOTÓW HUMANISTYCZNYCH
Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły (organizatorzy – nauczyciele historii ZSŁ) - wzięło udział kilkunastu uczniów, I miejsce zajął Aleksander Draganiuk z klasy1f SP, II miejsce Wojciech Wiśniewski z klasy 1a SPa miejsce trzecie Mateusz Owsiany z klasy 1i G
Trójmiejska Liga Debat (opiekun p. A. Michalski) – brało udział 12 uczniów
Olimpiada LangTech 2019 (opiekunka p. M. Przytarska) – wzięło udział 12 uczniów. Finaliści: Arkadiusz Jersak 4c – wziął udział w finale w Łodzi, otrzymał dyplom, Filip Zietara 4a, Mateusz Śmich 4a, Agata Andrzejewska 2b, Paweł Szmidt 3a, Jakub Śnieżek 2b, Mateusz Krzyżostanek 3a, Oskar Krzaczek 2h
44. Olimpiada Języka Angielskiego (opiekunka p. E. Sadłek) – wzięło udział 32 uczniów, Dwie osoby przeszły do etapu 2: Mateusz Krzyżostanek i Paweł Schmidt kl. 3 a
43. Olimpiada Języka Niemieckiego (opiekunka p. J. Woźniak) - Etap okręgowy: Jakub Kaźmierski 1aSP
Deutsch= Erfolg im Beruf (Niemiecki=sukces w zawodzie), Zawodowa ściana- plakat cyfrowy (opiekunka p. J. Płukis) - Kategoria „Zawodowa ściana- plakat cyfrowy”- I miejsce, Nagroda specjalna firmy Tyssen Krupp
Szkolny Konkurs Wiedzy o Londynie (opiekun p. S. Ludwikowski) – wzięło udział kilkudziesięciu uczniów klas I
Trójmiejski Konkurs „SPOTLIGHT ON ENGLISH" (opiekun p. S. Ludwikowski) – wzięło udział 2 uczniów, Mateusz Krzyżostanek zajął II miejsce
Konkurs FOX (opiekunka p. P. Gałązka) – wzięło udział 8 osób - bardzo dobry wynik w kategorii Lions – Bartłomiej Budziński z 1c SP, dobry wynik w kategorii Eagles – Agata Andrzejewska z 2b
Olimpiada Przedsiębiorczości (opiekunki p. K. Olejnik, p. J. Eggert) – wzięło udział 3 uczniów
Wielki Maraton Czytelniczy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Na literackim szlaku” (koordynatorka p. M. Sawa) – wzięło udział 17 uczniów.
Laureaci: Mateusz Krzyżostanek kl.3A, Kamil Klemiato kl.1AG, Natalia Mroziewicz kl.1CG, Agnieszka Stolarska kl.2A, Konrad Kihan-Wąsik kl.3A
Finaliści: Daria Tatol kl.4B, Ewa Bierniukiewicz kl.1HG, Robert Żółtowski kl.2D, Izabela Lelakowska kl.2A
Ogólnopolska akcja czytelnicza „Upoluj swoją książkę” (koordynatorka p. M. Sawa) - 5 szkolnych ambasadorów zachęcało całą szkołę do czytania
KONKURSY INTERDYSCYPLINARNE
Workshop „First step into the Future Pomeranian Employers Business & Economy Week” (opiekunka p. K. Olejnik) – wzięło udział 4 uczniów, zajęli I miejsce w symulacyjnej grze biznesowej REVAS
Gdański Fundusz Młodzieżowy (opiekunki p. K. Olejnik, p. J. Eggert) – wzięło udział 8 uczniów, którzy wygrali trzy granty po 500 zł na event „Spółdzielczość jest OK” SU KSERO ZSŁ
Projekt „Czas na młodzież 2019” (opiekunowie p. I. Dudziak, p. J. Sikorski) – wzięli udział uczniowie z 3a. Spółdzielnia uczniowska TTW: realizacja 5 projektów społecznych każdy na kwotę 1600zł
Olimpiada “Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” (opiekunki p. K. Olejnik, p. J. Eggert) – wzięło udział 108 uczniów, 3 uczniów przeszło do etapu wojewódzkiego
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej – Młodzież Zapobiega Pożarom (opiekunka p. J. Eggert) - I Miejsce w Konkursie zajął Marek Chiliński kl. 4G
XIII Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie „Pomorscy Rowerzyści” – 12 uczniów wzięło udział, 2 dotarło do finału (który odwołano)
HejTY! – reaguj na Hejty!” - Laureat w kategorii obraz: Arkadiusz Kawczyński kl.4 d
Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej (Opiekunki: p. A.Dadasiewicz, p. H.Citko) – wzięły udział 4 osoby
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa – (koordynatorki p. M. Sawa i p. Monika Buss) - w ramach programu wzbogacono zbiory naszej biblioteki o 978 książek za sumę 15 tysięcy zł
Pomorski Konkurs Fotograficzny „MORZE OBIEKTYWEM RYSOWANE” - kategoria: szkoły ponadpodstawowe - III miejsce uczeń klasy 1h SP Piotr Wardaszka