Jubileusz 70-lecia Technikum Łączności

Marta Cierzniakowska

Powrót do aktualności

10 i 11 września obchodziliśmy jubileusz 70-lecia istnienia Technikum Łączności. Szkoła jako Technikum Telekomunikacyjne w Gdańsku została powołana do życia w 1951 roku na mocy decyzji Ministra Poczt i Telegrafów. Szczegóły historii Technikum opisane są na dedykowanej podstronie. 

 

Obchody jubileuszu zainaugurował szkolny konkurs wiedzy o patronie. Pierwszego dnia przy pomniku Obrońców Poczty Polskiej odbyło się ślubowanie klas pierwszych oraz modlitwa ekumeniczna. Nagrodzeni zostali nauczyciele oraz przyjaciele ZSŁ. Nagranie z uroczystości można obejrzeć na szkolnym profilu na Facebooku.

 

Drugiego dnia w Filharmonii Bałtyckiej odbyła się uroczysta gala jubileuszowa m.in. z udziałem Prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz . Podczas uroczystości Dyrektor ZSŁ  Jadwiga Piechowiak oraz Prezes Fundacji Rozwoju ZSŁ Bogdan Radys rozdali statuetki "Re non verbis" (łac. nie słowem, lecz czynem) oraz medale "Przyjaciel Technikum Łączności" osobom, uczelniom i firmom szczególnie zaangażowanym w rozwój szkoły oraz kształcenia zawodowego. Nagranie z uroczystości można obejrzeć na szkolnym profilu na Facebooku.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z jubileuszu. Zdjęcia wykonali: Paweł Marcinko oraz Bartosz Tałanda i Rafał Zas z klasy 3aG.

Galeria