O nas » Partnerzy

file img 8407 823a84

 Podpisanie umowy o współpracy między ZSŁ a LOTOS Serwis

 

Symbioza szkoły i przyszłego pracodawcy jest najważniejsza
Jadwiga Piechowiak, dyrektor ZSŁ, pedagog z 30-letnim stażem


"Najważniejszym zadaniem dzisiejszej technicznej szkoły zawodowej jest kształcenie na zamówienie, co oznacza działanie w symbiozie szkoły i przyszłego pracodawcy. Nasz partner z przemysłu, który obejmuje patronatem klasę, jasno precyzuje, w jakie umiejętności powinien wyposażony być absolwent i wspólnie staramy się osiągnąć ten cel budując spójny program nauczania. Daje to szkole nieoceniony dostęp do zajęć praktycznych i wsparcie merytoryczne. Dzięki współpracy z LOTOS Serwis uczniowie naszej szkoły będą mieli między innymi możliwość odbywania praktyk z zakresu automatyki nie tylko w warunkach szkolnych, ale również w rzeczywistym zakładzie. Ufamy, że osiągniemy dzięki temu zamierzony efekt, czyli wykształcimy specjalistyczną kadrę, przygotowaną do pracy na konkretnym stanowisku."

 

Kształcenie na zamówienie jest dziś nieodzowne
Zbigniew Canowiecki, prezes zarządu „Pracodawcy Pomorza”, największej i najskuteczniejszej organizacji przedsiębiorców i pracodawców na Pomorzu


"Kształcenie na zamówienie odpowiada zapotrzebowaniu na obecnym rynku pracy. Dziś pracodawcy oczekują średniej kadry technicznej wykształconej w sposób zapewniający indywidualne zapotrzebowanie firm w specjalizacjach, często bardzo wąskich, ale istotnych dla rozwoju danego przedsiębiorstwa. Jak zwykle Grupa Lotos jest liderem, tym razem w zakresie szkolnictwa zawodowego, oczekując od zatrudnianych przez siebie pracowników specjalistycznej wiedzy i umiejętności pozwalających na pracę przy nowoczesnej  produkcji. Realizowanie przez techniczne szkoły zawodowe celowanego wykształcenia jest dziś rzeczą nieodzowną a współpraca z firmami koniecznością i wymogami współczesności."

 

Źródło: Lotos Serwis